DOĞA TEMELLİ OKUL

Etrafını keşfetmek, fiziksel ve sosyal çevresini aktif bir şekilde deneyimlemek çocuğun doğal eğilimidir. Çocuğun bulunduğu çevre, sınırları olan belli bir yapı ve koruma sunan bir ortamdır ancak aynı zamanda risk almasına ve zorluklarla karşılaşmasına da imkân tanır. Doğa ile kurulan bağ sayesinde çocuklarımız yaşama ve canlılığa dair farkındalık geliştirirler.

Yerdeniz’in yer seçiminde doğa ile temasa özellikle dikkat edildi. Çocuklarımız toprağa dokunsun,  bahçemizde sebze ve meyvelerini ekebilsin, kendi emeklerinin karşılığını fideler büyüdüğünde yine kendi elleriyle toplayabilsinler, hayvanlarla temas kursunlar istiyoruz. Çocuklarımızın, sosyal hayat içerisinde başarılı, sağlıklı iletişim kurabilen, doğayla ve kendiyle barışık, karakter gelişimini tamamlamış bireyler olması, okulumuzu var eden heyecanımız ve amacımız. Bu amaçla mimarimizden, konusunda uzman Waldorf eğitmenlerimize her şeyin en iyisini düşündüğümüz okulumuzu şekillendirdik.

Özgüveni tam, mutlu bireyler yetiştirecek bir eğitimi sistemi inşa ettik.

Sizleri de Yerdeniz ayrıcalıklarını yerinde görmek ve nasıl bir gelecek hayal ettiğimizi deneyimlemek için okulumuza bekliyoruz.